ZÁVOD‎ > ‎

Proč železný adiktolog

Proč pořádáme tuto akci?

Zejména proto, abychom tento důležitý a rozvíjející se obor  příjemnou formou přiblížili lidem. Přestože se o závislostech často mluví a tisíce závislých vyhledá každoročně pomoc odborníků, téměř nikdo neví, že věda o závislostech je adiktologie a odborník na závislosti adiktolog. 

Proč zrovna triatlon?

U závislostí se nejčastěji mluví o 3 dimenzích : biologické, psychologické a sociální a adiktolog pracuje se všemi těmito dimenzemi. Napadlo nás, že 3 disciplíny triatlonu to hezky vystihují. Mimoto jsou plavání, běh a jízda na kole sportovní aktivity, které každý z nás "trénuje" už od dětství a dobře je ovládá. Nemluvě o tom, že pohyb na čerstvém vzduchu a trocha adrenalinu při závodění jsou zdravé a prospějí každému - nejen klientům při boji s jakoukoliv závislostí, ale i adiktologům samotným.

Proč název ŽELEZNÝ ADIKTOLOG?

Vychází z původního názvu předchůdce triatlonu - IRON MAN neboli ŽELEZNÝ MUŽ. Spojení s adiktologem je nasnadě nejen proto, že doufáme v hojnou účast adiktologických odborníků, ale také proto, že věříme, že to divné neznámé slovo na plakátě zaujme. Možná natolik, že někdo bude mít chuť si zjistit, o co jde.